Dzisiaj jest 04.03.2024, 10:09
Festiwal pieśni patriotycznej
I Festiwal Pieśni Patriotycznej

I Festiwal Pieśni Patriotycznej - Wyszków 2008

 

26 listopada 2008 roku w naszej szkole został zorganizowany I Festiwal Pieśni Patriotycznej - Wyszków 2008. Pomysłodawcą i organizatorem była p. Barbara Kazimierczak - nauczyciel muzyki oraz nauczania zintergrowanego, która bardzo rozkochała mieszkańców Wyszkowa i okolic w śpiewaniu pieśni patriotycznych, od kilku lat organizując obchodu 11 Listopada. Do udziału w festiwalu zgłosili się uczniowie ze szkół Gminy Liw: z Zawad i Liwa oraz sąsiadującej Gminy Grębków ze szkoły podstawowej i gimnazjum, w sumie ok. 40 uczestników, w tym 6 zespołów i 10 solistów. Festiwal otworzyła uwczesna dyrektor p. Maria Sawicka, która powitała wszystkich uczestników i wprowadziła patriotyczny nastrój.

Komisja konkursowa w składzie: p. Maria Sawicka - dyrektor szkoły, p. Jadwiga Peciak - nauczycielka emerytowana, p. Hanna Żółkowska-Koper - organistka parfii Wyszków, oceniając występy uczniów brała pod uwagę: znajomość tekstu i melodii, muzykalność i walory głosowe, postawę i ogólne wrażenie artystyczne.

Przyznano dwa I miejsca: Emilii Gołoś z SP w Zawadach za pieśń "Dzień dobry, biały ptaku" oraz Monice Filipiak z Gimnazjum w Grębkowie za utwór "Białe róże". II miejsce zajęła Aleksandra Kazimierczak z SP w Wyszkowie za pieśń "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". III miejsce zdobyła Kinga Jarząbek z SP w Liwie za pieśń "Tam w zułowskim zamku". Wśród zespołów wygrały uczennice z SP w Grębkowie (M. Laskowska, K. Mróz, K. Dolińska, P. Koper) za pieśnii "Jak długo w sercach naszych", "Przybyli ułani".

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a zwycięzcy nagrody książkowe i dyplomy. Nauczycielom w podziękowaniu za trud, jaki włożyli w przygotowanie wychowanków dyrektor p. M. Sawicka wręczyła statuetki z kluczem wiolinowym.

Mamy nadzieję, że I Festiwal Pieśni Patriotycznej udowodnił, że my -młodzi ludzie- nie zapominamy o rzeczy najważniejszej - miłości od Ojczyzny, choć patriotyzmu dopiero się uczymy. Już dziś zapraszamy na II Festiwal Pieśni Patriotycznej - Wyszków 2009.

Autor: Hanna Żółkowska-Koper

Zdjęcia